Pokażą Nową Warszawę na Placu Konstytucji

1409166836

W czwartek na Placu Konstytucji, przy restauracji Varso Vie zostanie pokazana Nowa Warszawa. Samochód nie tylko stylistycznie nawiązuje do dawnej Warszawy. Zupełnie, jak miasto podnosi się niczym feniks z popiołów, a projektanci udowadniają, że można stworzyć coś z niczego.

„Historia auta sięga 2012 roku” – mówi Michał Koziołek, główny pomysłodawca projektu – „W 2013 roku mieliśmy już pierwsze szkice i pozyskaliśmy finansowanie. Według Politechniki Wrocławskiej, która wykonała audyt projektu, samochód skończony jest w 80%.”

Michał Koziołek podkreśla, że mimo nowoczesnego designu, który czerpie z aut luksusowych nie zapomniano o starej Warszawie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz konstrukcji. Nowa Warszawa ma mieć też pięciolitrowy silnik V10 o mocy ponad 600 KM.

„Z powodu produkcji łańcuchowej, a więc takiej w której jeden element jest zależny od drugiego, nie jestem w stanie podać dokładnej daty produkcji. Mogę jednak zdradzić, że pierwsza partia będzie liczyła 3 sztuki. Docelowo ma ich być 13, a cena auta to około 1,5 mln zł.”

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]