Pół kilo amfetaminy wyrzucił przez okno. Paczkę złapał… policjant

Policjanci z Komisariatu Policji na Targówku zatrzymali 61-letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili heroinę o wadze 49,94 gramów oraz amfetaminę o wadze 490,92 gramów. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia. Prokurator rejonowy zastosował wobec niego dozór policyjny.

Fot. KSP

Fot. KSP

Kryminalni z Targówka wielokrotnie udowodnili, jak skutecznie zwalczać przestępczość narkotykową. Dzięki zaangażowaniu w realizowane obowiązki, udało im się uzyskać informację o tym, że 61-letni mieszkaniec Targówka może posiadać znaczne ilości narkotyków.

Policjanci przygotowywali się do jego zatrzymania. Gdy dopracowali szczegóły planowanej akcji, zapukali do drzwi mieszkania podejrzewanego mężczyzny.

61-latek zaskoczony obecnością policjantów próbował jednak uniknąć odpowiedzialności. Podczas gdy policjanci rozpoczęli przeszukanie jego lokalu, mężczyzna torebkę z amfetaminą o wadze prawie 0,5 kilograma wyrzucił przez okno.

Operacyjni byli jednak przygotowani na taką ewentualność. Wyrzucona przez okno paczka wpadła prosto w ręce policjanta, który w tym czasie stał na zewnątrz budynku.

W wyniku przeszukania mieszkania policjanci znaleźli środki odurzające w postaci heroiny o wadze 49,94 gramów oraz substancję psychotropową w postaci amfetaminy o wadze 490,92 gramów. Podczas tej akcji funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 540,86 gramów narkotyków.

61-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia. Prokurator rejonowy zastosował wobec niego dozór policyjny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.