Polacy jednak wezmą udział w zawodach w Oberstdorfie! Ponowne testy negatywne!

W niedzielę polscy skoczkowie zostali przebadani na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wtedy pozytywny wynik testu uzyskał Klemens Murańka, a organizatorzy zdecydowali o wykluczeniu Polaków z rozgrywek. Teraz badania powtórzono. Wszyscy zawodnicy mieli negatywne wyniki testów. 

Po tym jak przekazano, że Polacy nie wystąpią w zawodach Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie z powodu zakażenia jednego ze skoczków, wybuchło wielkie zamieszanie. Organizatorzy swoją decyzję tłumaczyli troską o pozostałych zawodników. Swoje oburzenie wyrażał między innymi Adam Małysz, mówiąc, że nie rozumie decyzji organizatorów. Zadeklarował, że zostanie skierowane pismo do FIS i organizatorów z prośbą, aby powtórzyć kwalifikacje lub dopuścić wszystkich skoczków do konkursu.

W poniedziałek cała kadra Polski została przebadana po raz drugi. Jak się jednak okazało, wszystkie testy były tym razem negatywne. Dziś o godzinie 9:00 rano przekazano wyniki. W związku z tym organizatorzy zdecydowali, że Polacy zostaną dopuszczeni do turnieju.

„Nasi skoczkowie wystartują w Oberstdorfie! Negatywne wyniki całej naszej reprezentacji”

-napisano na oficjalnym profilu Polskiego Związku Narciarskiego. Dziś o 14:40 rozpocząć się ma sesja treningowa Polaków, a na 15:00 seria próbna wszystkich zawodników. O 16:30 ruszy pierwsza seria konkursu indywidualnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c