Policja może zwrócić uwagą na grillowanie. Nawet 500 zł mandatu

Za nieprzestrzeganie przepisów może grozić wysoki mandat, nawet do 500 zł. Gdzie można grillować, czego robić nie powinniśmy?

Fot. Pixabay

Na podstawie Programu ochrony powietrza od 26.04 do 31.12.2021 r. na terenie dzielnic: Wawer, Wesoła, Ochota, Włochy, Wola, Mokotów, Ursus obowiązuje: ograniczenie rozpalania grilli i ognisk, zakaz korzystania z instalacji do spalania biomasy drzewnej, zakaz używania dmuchaw do liści. Ponadto wprowadzono zakaz rozpalania kominków.

Co to w praktyce oznacza? Marcin Podgórski, dyrektor departamentu gospodarki odpadami, emisji i pozwoleń zintegrowanych w urzędzie marszałkowskim, tłumaczy w rozmowie ze stołeczną Gazetą, że za palenie w kominkach grozi mandat, a nawet grzywna do 5 tys. zł, chyba, że kominek jest jedynym źródłem ciepła, a na zewnątrz jest zimno.

Jeżeli chodzi o grille i ogniska są to zalecenia, a urząd liczy na podejście zdroworozsądkowe. Ponadto należy pamiętać, że poza własnym ogródkiem należy upewnić się czy na danym terenie możemy grilla rozpalić. Za naruszenie przepisów przeciwpożarowych również grozi mandat.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c