Policja podsumowuje akcję „Znicz” na warszawskich drogach

Trwająca w tym roku cztery dni akcja „Znicz 2019”, to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. W tym czasie w garnizonie stołecznym doszło do 362 kolizji i 16 wypadków drogowych, w których 16 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali 97 osób, które prowadziły pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Od czwartku stołeczni policjanci prowadzili działania pn. „Znicz 2019”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, trasach wjazdowych i wyjazdowych z Warszawy oraz w okolicznych powiatach.

W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W czasie pełnienia służby wykorzystywali policyjne wideorejestratory zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

Stołeczni policjanci odnotowali od czwartku do niedzieli 362 kolizje i 16 wypadków drogowych, w których 16 osób zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 97 osób, które prowadziły pojazd będąc pod wpływem alkoholu

W ubiegłym roku w trakcie policyjnej akcji „Znicz”, która trwała pięć dni stołeczni policjanci odnotowali 38 wypadków drogowych, w wyniku których zginęła 1 osoba, a 49 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 82 osób, które kierowały pojazdami będąc pod wpływem alkoholu

Autor: podkom. Piotr Świstak


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.