Policja poszukuje właścicieli odzyskanych przedmiotów. Rozpoznajesz któryś z nich? [DUŻO ZDJĘĆ]

Policjanci ze stołecznej samochodówki w lutym odzyskali skradzione volvo o wartości 80 tys. złotych oraz zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież auta metodą na tzw. „wskoka” lub „bramę”. Funkcjonariusze podczas przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych znaleźli urządzenia elektroniczne mogące pochodzić z wcześniej dokonanych przestępstw. Policjanci ustalają teraz właścicieli oraz okoliczności utraty odzyskanych przedmiotów.

W połowie lutego policjanci ze stołecznej samochodówki na terenie Saskiej Kępy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży volvo. Samochód został skradziony na terenie Józefowa w wyniku rozboju dokonanego na właścicielce pojazdu. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcy działali metodą na tzw. „wskoka” lub „bramę”. Łupem złodziei najczęściej padały pojazdy, za kierownicą których siedziały kobiety. Do kradzieży dochodziło w momencie, kiedy pokrzywdzona próbowała wjechać na swoją posesję. Wtedy napotykała na pozostawiony przed bramą worek wypełniony kartonami, opony lub inne przedmioty, które uniemożliwiały wjazd. W momencie, kiedy wysiadała z samochodu i pozostawiała go z uruchomionym silnikiem oraz otwartymi drzwiami, sprawca wskakiwał do środka i odjeżdżał.

W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych mężczyzn policjanci znaleźli telefony komórkowe, urządzenia nawigacyjne GPS, dyktafon cyfrowy, pamięci USB, które mogą pochodzić z wcześniejszych przestępstw. Kryminalni ustalają teraz właścicieli oraz okoliczności utraty odzyskanych przedmiotów. Wszystkie osoby, które na prezentowanych poniżej zdjęciach rozpoznają swoje mienie, proszone są o zgłoszenie się do do Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KSP pod nr telefonu 22 603-03-68, 22 603-69-35 lub 22 603-76-05.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c