Policja: Przepraszamy za użycie pałek i granatów hukowych wobec dziennikarzy 11 listopada

Komenda Stołeczna Policja przeprasza za wydarzenia 11 listopada podczas Marszu Niepodległości, kiedy to policjanci użyli wobec dziennikarzy pałek oraz granatów hukowych w rejonie stacji Stadion Narodowy.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Jak zaznaczył rzecznik Komendy Stołecznej Policji „ważne jest przyznanie się do błędów, które zostały potwierdzone po przeprowadzeniu czynności kontrolnych. Przepraszamy za sytuacje, które były niepotrzebne. To przypadki użycia pałek służbowych wobec dziennikarzy oraz granatu hukowego wobec dziennikarzy na PKP Warszawa Stadion„.

Rzecznik dodał, że prowadzone jest oddzielne postępowanie przez prokuraturę ws. postrzelenia dziennikarza podczas akcji przy Empiku. „Jest nam również przykro w związku z postrzeleniem jednego z dziennikarzy. W tej sprawie śledztwo prowadzi prokuratura„.

Rzecznik podziękował również dziennikarzom i fotoreporterom za ich relacje podczas protestów w Warszawie. Jak dodaje pomaga to w materiałach dowodowych w postępowaniach karnych. „Prosimy byście w dalszym ciągu robili to, co robicie„.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c