Policja przygotowuje się do kolejnej akcji. Startuje już w środę

W ostatni weekend  pojawiło się wielu funkcjonariuszy z drogówki, którzy sprawdzali prędkość i kontrolowali zasady COVID-19. Teraz znów wyruszą na ulicę, ale w ramach Krajowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Fot. KSP

W całej Europie od 16 do 22 września odbywać się będzie Krajowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Również w Polsce funkcjonariusze przygotowują się do kontroli na drogach. Jest to pierwsze tego typu wydarzenia w 2020 roku, które ma tak szeroki zasięg.

Dodatkowo 18 września prowadzona będzie akcja kaskadowego pomiaru prędkości, co oznacza, że polscy kierowcy będą musieli uważać podwójnie. Wiele osób, które mijają radiowóz, przyspiesza i nadrabia stracony wcześniej czas. Na krótkim odcinku drogi policjanci będą stać w dwóch miejscach. Dzięki temu pirat drogowy może dostać nawet dwa mandaty, a także wpłynie to na większe bezpieczeństwo.

Obecnie każde przekroczenie prędkości skutkowane jest mandatem i punktami karnymi. Najmniej można zapłacić 50 złotych i dostać 2 punkty. Najwyższe kary przekraczają 500 złotych i nawet 10 punktów karnych. Osoby, które przekroczą ponad 50km/h w terenie zabudowanym tracą też prawo jazdy na czas 3 miesięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c