Policja rozbiła grupę włamywaczy

Legionowscy policjanci zatrzymali trzy osoby i rozbili tym samym grupę podejrzewaną o kradzieże z włamaniami na terenie Warszawy i Legionowa. Piotr W., Hubert B. i Artur D. usłyszeli po 5 zarzutów kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu Artur D. został tymczasowo aresztowany. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia.

Fot. KSP

Fot. KSP

Laptopy, drobny sprzęt agd, telefony, biżuteria, alkohol, kosmetyki i sprzęt fotograficzny to tylko niektóre przedmioty zrabowane przez szajkę działającą od co najmniej pięciu miesięcy na terenie Legionowa i Warszawy. Łupem padały rzeczy, które można było bez zbędnej zwłoki sprzedać. Z tego przestępczego procederu mężczyźni uczynili sobie stałe źródło dochodu. Sprawcy wykorzystywali nieobecność domowników i za pomocą specjalnych przyrządów włamywali się do mieszkań, wyłamując zamki w drzwiach.

Trzej mieszkańcy Warszawy: 28-letni Piotr W., 30-letni Hubert B. oraz 38-letni Artur D. zostali zatrzymani przez policjantów wydziału kryminalnego. Kiedy funkcjonariusze zostali zawiadomieni o kradzieży z włamaniem przy ul. Zegrzyńskiej w Legionowie od razu przystąpili do działania. Wytypowali trzech mężczyzn, których podejrzewali o popełnienie przestępstwa. W trakcie patrolu miasta zauważyli jadących peugeotem mężczyzn, rysopisami przypominających podejrzanych.

Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć, co robią w Legionowie. Wewnątrz pojazdu, którym się poruszali, policjanci znaleźli przedmioty skradzione w tym dniu z mieszkania przy ul. Zegrzyńskiej oraz narzędzia mogące służyć do popełniania przestępstw, takie jak: śrubokręty, klucze, łapki.

Cała trójka ma za sobą przeszłość kryminalną i była wcześniej karana za podobne czyny. Śledczy prowadzący tę sprawę we współpracy z miejscową prokuraturą rejonową potwierdzili już ponad 5 przypadków kradzieży z włamaniem w różnych miejscach Legionowa. Jak mówią policjanci, nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Artur D. decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Wszystkim zatrzymanym za kradzież z włamaniem grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KSP

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.