Policja rozbiła gang złodziei aut
Warszawscy policjanci, wraz z funkcjonariuszami służb kryminalnych i antyterrorystami, zatrzymali w stolicy i na terenie powiatu legionowskiego sześciu mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodów na łączną kwotę 600 tys. zł oraz usiłowanie kradzieży kolejnego auta.
Grupę rozpracowali funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji. Pięciu zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące, zaś szósty mężczyzna trafił do zakładu karnego, by odsiedzieć wyrok za inne przestępstwo.
– Po uzyskaniu informacji, że niektórzy członkowie grupy przestępczej, obawiając się zatrzymania, planują ukryć się w nieustalonym miejscu, czas realizacji został przyśpieszony. Część osób nie przebywała w miejscu zameldowania i konieczna była wytężona praca operacyjna, żeby przed planowaną realizacją ustalić właściwe adresy – powiedziała Onetowi komisarz Ewa Szymańska z zespołu prasowego KSP. – Śledztwo ma charakter rozwojowy. Aktualnie badane są inne podobne przestępstwa, mające miejsce na terenie województwa mazowieckiego. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.
Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.