Policja zapuka do naszych drzwi w Wielkanoc?

Kolejną Wielkanoc spędzamy pod znakiem obostrzeń. Tym razem jednak rząd przygotowuje pakiet rekomendacji i restrykcji. Limit 5 osób przy wielkanocnym stole jest nadal aktualny. Czy policja będzie to sprawdzać?

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Kraje zaostrzają restrykcje, co widać również i u nas. W czwartek rząd przedstawi restrykcje i wszystko wskazuje na to, że nasz kraj wróci do pełnego lockdownu w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Nie robiliśmy tego w święta Bożego Narodzenia i nie będziemy robić tego teraz. Natomiast w przypadku zgłoszeń trzeba liczyć się z tym, że policjanci muszą reagować – powiedział inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji w rozmowie z Onetem.

Dodał także, że w święta można spodziewać się kontroli uroczystości religijnych i nabożeństw. Jeżeli funkcjonariusze dostaną sygnał, że w miejscu kultu łamane są przepisy, nie będą stosowali taryfy ulgowej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c