Policjanci ewakuowali z płonącego wieżowca w centrum ponad 40 osób

W poniedziałek około 18:00 przy ulicy Świętokrzyskiej doszło do groźnego pożaru. Na miejscu, jako pierwsi pojawili się policjanci ze Śródmieścia. To oni widząc płomienie sięgające już 3 piętra budynku, aby zapobiec tragedii podjęli decyzję o natychmiastowej ewakuacji wszystkich zagrożonych osób.

Fot. Czytelnik Maciej

Informacja o pożarze została przekazana służbom przez operatora numeru alarmowego 112. Reakcja policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego była natychmiastowa. To oni, jako pierwsi przyjechali pod wskazany adres. Płomienie sięgające 3 piętra budynku i bardzo duże zadymienie stwarzały realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich znajdujących się tam osób.

Dlatego też policjanci podjęli decyzję o niezwłocznej ewakuacji mieszkańców kamienicy, personelu i klientów sklepów, jednej z redakcji prasowych oraz restauracji. W sumie kilkudziesięciu osób. Policjanci wyprowadzili z zagrożonego rejonu także tych, którzy z uwagi na podeszły wiek lub stan zdrowia nie mogli tego zrobić samodzielnie.

Wszystkie ewakuowane osoby zostały przeprowadzone w bezpieczne miejsce a tym, którzy tego potrzebowali zapewniono opiekę medyczną.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c