Policjanci mają być oficjalni. Nie mogą mówić „Pani Anno”, „Panie Andrzeju” [ZDJĘCIE PISMA]

Do Biura Ruchu Drogowego KGP wpływają informacje, z których wynika nieprawidłowy sposób zwracania się policjantów ruchu drogowego do osób kontrolowanych, polegający na używaniu zwrotu typu „Pani Anno”, „Panie Andrzeju„. Pismo o takiej treści otrzymali naczelnicy wydziałów ruchu drogowego komend wojewódzkich w całym kraju.

Fot. KSP

Należy zaznaczyć, że zasady etyki zawodowej policjanta nakazują policjantowi we wszystkich swoich działaniach przestrzegać zasad poprawnego zachowania i kultury osobistej. Wskazanym zatem jest, aby w toku wykonywanych obowiązków służbowych policjant stosował się do wymienionych zasad i używał w stosunku do kontrolowanych zwrotów grzecznościowych” – podano w piśmie

Nie jest uzasadnione wzbogacanie formy „Pan/Pani” imieniem danej osoby. Może to wzbudzać w kontrolowanym dyskomfort i poczucie zmniejszonego dystansu pomiędzy nim a policjantem, w sytuacji i tak często mało komfortowej dla kontrolowanego„. pisze naczelnik wydziału nadzoru i profilaktyki biura ruchu drogowego KGP podinsp. Agnieszka Sałkowska.

Mając powyższe na uwadze, zwracam się z prośbą do Panów Naczelników o przypomnienie podległym funkcjonariuszom istoty prawidłowego przeprowadzania kontroli uczestników ruchu drogowego, w tym właściwej formy zwracania się do osób kontrolowanych


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c