Policjanci przedstawili zarzut pierwszej z osób podejrzanych o znieważenie pomnika Tadeusza Kościuszki

„Śródmiejscy policjanci przedstawili zarzut pierwszej z osób podejrzanych o znieważenie pomnika Tadeusza Kościuszki w Warszawie.” – informuje stołeczna policja. 

Fot. Marcin


„Do zdarzenia doszło na początku czerwca. Czynności wykonywane były z udziałem adwokata. 22-letnia mieszkanka Warszawy odmówiła składania wyjaśnień.” – informuje policja.

W 1798 r. Kościuszko zdecydował się opuścić Stany Zjednoczone i wrócić do Europy. Jego przyjaciel Thomas Jefferson dał mu paszport pod fałszywym nazwiskiem i zorganizował jego tajny wyjazd do Francji. Przed opuszczeniem tego samego roku (1798) spisał testament, który powierzył Jeffersonowi jako wykonawcy. W dokumencie Kościuszko ponad sześćdziesiąt lat przed wojną secesyjną błagał o emancypację amerykańskich czarnoskórych niewolników. Kościuszko opuścił i sprzedał swoją amerykańską posiadłość, aby kupić wolność czarnoskórych niewolników i edukować ich do samodzielnego życia i pracy.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c