Policjanci, strażacy i ratownicy poszukiwali dziecka, które miało wpaść do szamba

Wczoraj do dyżurnego nowodworskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o dziecku, które wpadło do szamba. Na ratunek natychmiast pospieszyli zakroczymscy policjanci, którzy wspólnie ze strażakami wydostali dziecko na zewnątrz. Na szczęście zbiornik był pusty, a 12- latka nie doznała poważnych obrażeń. W komendzie powiatowej policji prowadzone będzie teraz dochodzenie pod kątem narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Fot. Pixabay

We wtorek o 12:45 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zostali powiadomieni o tym, że do szamba znajdującego się nieopodal jednego z domów w Zakroczymiu, wpadła dziewczynka.Mundurowi nie tracąc nawet chwili ruszyli na pomoc dziecku.

Na miejscu okazało się, że 12- latka nadepnęła na pokrywę zabezpieczającą szambo, która to zarwała się pod nią i  dziecko wpadło do  zbiornika. Całą sytuację widziała koleżanka dziewczynki, która szybko pobiegła po pomoc i wspólnie z dorosłymi zadzwoniła na numer alarmowy.Na szczęście zbiornik szamba był pusty, a 12- latka uwięziona w środku przytomna.

Bardzo szybko zjawiła się również straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego. Służby ratownicze niemal natychmiast zdołały wyciągnąć wystraszone dziecko przez wąski wlot zbiornika, na powierzchnię.

Po przeprowadzonym przez załogę pogotowia ratunkowego badaniu okazało się, że 12- latka nie wymaga hospitalizacji i może pozostać w domu pod opieką rodziców.

Grupa dochodzeniowo- śledcza z nowodworskiej komendy wykonała na miejscu oględziny oraz przesłuchała świadków zdarzenia. W   Komendzie  Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim będzie prowadzone dochodzenie pod kątem narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c