Policjanci zapobiegli tragedii

Nie tak dawno pisaliśmy o strażnikach miejskich, którzy przekonali młodego mężczyznę by ten nie skakał z mostu. Niestety takie przypadki nierzadko mają miejsce. Tym razem tragedii zapobiegli policjanci, którzy cierpliwie i profesjonalnie przekonali mężczyznę do zejścia na ziemię.

Fot. Policja.pl

Fot. Policja.pl

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po północy na jednym z warszawskich mostów. Pełniący w pobliżu służbę policjanci zauważyli młodego mężczyznę stojącego za barierkami i szykującego się do skoku. Natychmiast udali się w jego kierunku podejmując dialog z 29-latkiem.

Policjanci wezwali na miejsce także służby medyczne, jak również inne załogi, które wstrzymały ruch w tym miejscu oraz policjantów z komisariatu rzecznego, aby zabezpieczyć teren pod mostem od strony rzeki.

Przez ponad godzinę policjantka ze Śródmieścia i policjant z wydziału wywiadowczo-patrolowego Komendy Stołecznej rozmawiali z mężczyzną. Funkcjonariusze przez cały czas cierpliwie próbowali przekonać 29-latka do tego, aby zrezygnował ze swoich zamiarów i wrócił w bezpieczne miejsce. Po półtorej godzinie na prośbę mężczyzny do rozmowy przyłączył trzeci policjant. Chwilę później wszyscy odetchnęli z ulgą, gdy 29-latek wrócił na chodnik.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.