Policjanci zatrzymali 4 osoby, dwoje 14-latków, 17-latka poszukiwanego przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy oraz…

Czujni patrolowcy zatrzymali 4 osoby, dwoje 14-latków, 17-latka poszukiwanego przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy oraz znanego z wcześniejszych interwencji 20-latka. Cała czwórka nad ranem przed garażem przemalowywała kradziony skuter. Jak się okazało, mieli oni jeszcze dwa inne kradzione motocykle. Nieletnimi zajmie się sąd rodzinny, nastolatka usłyszała zarzuty paserstwa i posiadania środków odurzających, natomiast pozostali trzy zarzuty kradzieży dokonanej wspólnie i w porozumieniu.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Kilkanaście minut po 4.00 nad ranem patrolowcy zwrócili uwagę na młodych mężczyzn malujących przed garażem skuter. Na widok policjantów osoby te zaczęły uciekać.

Funkcjonariusze szybko dokonali zatrzymania znanego z wcześniejszych interwencji 20-latka oraz 17-latka poszukiwanego przez ośrodek wychowawczy. Chwilę później okazało się, że kolejne 2 osoby, 14-latkowie ukryły się wewnątrz garażu za drzwiami. Tam też policjanci odnaleźli zdemontowane skutery. Dwa z nich od razu okazały się być poszukiwane, utracone w wyniku kradzieży z ostatnich dni. Niedługo później wyszło również na jaw, że i trzeci jest skradziony, ale pokrzywdzony dotarł do komendy ze zgłoszeniem dopiero po zatrzymaniu podejrzanych.

Nieletni zostali umieszczeni w policyjnej Izbie Dziecka, dziewczyna posiadała przy sobie środki odurzające. Sprawą zajęli się policjanci referatu nieletnich i patologii oraz funkcjonariusze wydziału mienia. W wyniku ustaleń śledczych 20-latek, 17-latek i 14-latek usłyszeli zarzuty 3 kradzieży, 14-latka z kolei posiadania narkotyków oraz paserstwa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.