Policjant spod Warszawy uratował tonące dziecko. Ratując dziecko utopił się na oczach żony i 15-miesięcznego dziecka

Do zdarzenia doszło dziś około godziny 13 na niestrzeżonej plaży w miejscowości Sztutowo (woj. pomorskie). Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wypoczywając nad morzem zauważył tonące dziecko. Nie czekając ani chwili ruszył na pomoc.

Fot. Warszawa w Pigułce

32-letni policjant z Mińska Mazowieckiego widząc tonącą 12-letnią dziewczynkę w morzu, niezwłocznie rzucił się na pomoc. Mężczyzna nagle zniknął pod wodą. Mimo zrobienia łańcuchu życia, ciało mężczyzny znaleziono 30 minut po zniknięciu.

 Reanimacja nie przyniosła skutku. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Wraz z mężczyzną na plaży wypoczywała jego żona wraz z 15-miesięcznym dzieckiem, zostali objęci policyjnym psychologiem.

Z wielkim żalem informujemy, że dzisiaj po południu zginął st.sierż. Marcin Szpyruk z KPP w Mińsku Mazowieckim. Przebywając na urlopie, widząc tonące dziecko, wskoczył do wody. Marcin ratując ludzkie życie, sam zniknął pod wodą, wypełniając rotę ślubowania do końca.

St.sierż. Marcin Szpyruk służbę w Policji pełnił od 6 lat. Przez cały ten czas związany był z garnizonem stołecznym. Był wielokrotnie nagradzany. Od stycznia 2018 r. pełnił służbę na rzecz mieszkańców Mińska Mazowieckiego.
Rodzinie udzielono wsparcia psychologicznego.

Rodzinie i bliskim wyrazy żalu i współczucia w imieniu własnym oraz policjantów i pracowników garnizonu stołecznego składa Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej” – informuje Komenda Stołeczna Policji


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c