Policyjne działania w Warszawie. Policja ukarała mandatami 119 pieszych oraz 17 rowerzystów

W miniony piątek Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 291 wykroczeń. W powietrze wystartowały bezzałogowe statki powietrzne.

Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Jednak kierujący i piesi, którzy nie stosowali się do przepisów, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi. W trakcie działań policjanci drogówki przeprowadzili 215 kontroli w stosunku do pieszych i 37 wobec rowerzystów. Nałożono 119 mandatów karnych na pieszych i 17 rowerzystów oraz pouczono 57 pieszych i 6 rowerzystów. Ponadto policjanci ujawnili 39 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych. Najczęściej było to: nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, następnie nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przy skręcaniu w drogę poprzeczną oraz omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych.

Na jednym ze skrzyżowań pracę funkcjonariuszy wspierały patrole wyposażone w bezzałogowe statki powietrzne, które rejestrowały zachowania uczestników ruchu drogowego. Dzięki wykorzystaniu nowej technologii policjanci ujawnili 12 wykroczeń popełnionych zarówno przez kierujących, jak i pieszych. 10 kierowców i 2 osoby piesze zostały ukarane mandatami karnymi za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Materiał wideo, który został zarejestrowany przez „drony” został przekazany do sekcji wykroczeń Wydziału Ruchu Drogowego, gdzie zostanie przeanalizowany i w przypadkach łamania przepisów zostanie wszczęte postępowanie zmierzające do ukarania sprawców wykroczeń. To  pierwsze takie działania stołecznych policjantów z wykorzystaniem BSP. Funkcjonariusze już zapowiadają kolejne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c