Policyjny pies tropiący „Junior” odnalazł chorego mężczyznę, który poszukiwany był przez dwie doby

Policyjny pies tropiący „Junior” odnalazł mężczyznę, który przez dwa dni błąkał się po lesie. Towarzyszył mu jego przewodnik mł.asp. Piotr Majewski z wydziału patrolowo- interwencyjnego Komendy Stołecznej Policji oraz st. sierż. Wioletta Domagała i post. Sebastian Lusawa. „Junior” w naszych szeregach i z sukcesami służbę pełni już piąty rok.

Ciężko chory 37- letni mężczyzna, nie mogący samodzielnie funkcjonować przez niemal dwie doby błąkał się po lesie na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Jeden z patroli zaangażowanych w poszukiwania w składzie st. sierż. Wioletta Domagała z posterunku policji w Zalesiu Górnym i post. Sebastian Lusawa odnaleźli część garderoby zaginionego. Wówczas decyzją oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, do działań poszukiwawczych włączony został mł.asp. Piotr Majewski wraz z „Juniorem” psem do zadań patrolowo- tropiących. „Junior” natychmiast podjął trop. Po przebyciu kilku kilometrów w trudno dostępnym terenie leśnym, odnaleziono zaginionego mężczyznę.

Wezwaną na miejsce karetką pogotowia ratunkowego, został on przewieziony do jednego ze szpitali.

„Junior” oraz policjanci wykazali się zawodową czujnością i profesjonalizmem. Nasz „Junior” służbę w wydziale wywiadowczo- patrolowym pełni już od pięciu lat. Jest wyróżniającym się „funkcjonariuszem” w 2018 roku podczas stołecznego finału Kynologicznych Mistrzostw Policji wraz ze swoim przewodnikiem mł.asp. Piotrem Majewskim zajął I miejsce. Cieszymy się, że pies Junior jest w naszych policyjnych szeregach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c