Policyjny pościg ulicami Bielan. Porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo

Stołeczni policjanci zatrzymali po pościgu 24-latka, który kierując audi przekroczył prędkość o 53 km/h i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Jak się okazało, miał ponad 1,6 promila w wydychanym powietrzu. Dochodzeniowcy z Bielan już przedstawili mu zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Około godz. 14.00 na moście Marii Skłodowskiej- Curie, policjanci z wydziału ruchu drogowego dokonali pomiaru prędkości kierującego pojazdem marki audi. Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Mundurowi dali mu sygnał do zatrzymania, gdyż chcieli wylegitymować kierującego i sprawdzić stan jego trzeźwości. Mężczyzna siedzący za kierownicą nie reagował na sygnały i zaczął uciekać.

Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg, sygnalizując swoje działania sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Po kilku kilometrach kierowca wjechał w drogę dojazdową do posesji, gdzie uderzył w zaparkowany pojazd. Kierowca porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili był już w rękach mundurowych.

24-letni kierowca został zatrzymany, od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Potwierdziło to późniejsze badanie, które wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze ustalili, że 24-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialny mężczyzna niebawem stanie przed sądem. Dochodzeniowcy z Bielan już przesłuchali mężczyznę, odpowie on za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie do kontroli, za co może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c