Policyjny projekt EDWARD zakończony. Setki mandatów!

Na drogach całego Mazowsza prowadzono działania Projekt EDWARD czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. To akcja organizowana pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” – zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.

Fot. Mazowiecka Policja

Policjanci na terenie Mazowsza przyłączyli się do projektu, a swoje działania skoncentrowali na kierujących popełniających wykroczenia w obrębie przejść dla pieszych.

„Na celownik” policyjnych urządzeń pomiarowych brani byli kierowcy przekraczający prędkość w okolicach przejść dla pieszych, wyprzedzający na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, czy omijający pojazd, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, co niestety nie jest rzadkością na polskich drogach. Już teraz możemy powiedzieć, że był to dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach garnizonu mazowieckiego.

W czasie działań sprawdzono ponad 1000 samochód, na kierowców nałożono ponad 600 mandatów, ujawniono ponad 460 przekroczeń prędkości, zatrzymano 72 dowody rejestracyjne i 5 praw jazdy. W tym dniu doszło jedynie do 3 wypadków, w których ranne zostały 3 osoby.

Autor: sierż. sztab. Marcin Sawicki


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.