Politechnika Warszawska uczci pamięć ofiar zamachu w Kenii

Logo_Politechnika_Warszawska

27 kwietnia 2015 roku społeczność akademicka Politechniki Warszawskiej weźmie udział w akcji organizowanej przez Radę Stowarzyszenia Uniwersytetów Europejskich (EUA), której celem jest uczczenie ofiar zamachu terrorystycznego, przeprowadzonego 2 kwietnia 2015 roku w Garissa University College, w Kenii.

W poniedziałek, 27 kwietnia br., o godz. 12.00, wszystkie wydziały Politechniki Warszawskiej, pracownicy naukowi i dydaktyczni, studenci oraz pracownicy administracji, minutą ciszy oddadzą hołd zamordowanym studentom. Jest to wyraz solidarności z rodzinami i całym narodem kenijskim.

Odpowiadając na apel Rady Stowarzyszenia Uniwersytetów Europejskich oraz Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, władze Politechniki Warszawskiej podjęły decyzję o przyłączeniu się do symbolicznego gestu solidarności, który członkowie EUA uzgodnili na posiedzeniu w Antwerpii 15 kwietnia br. Jest to wyraz protestu wobec brutalnego ataku wymierzonego w fundamentalne wartości, takie jak prawo do nauki i wolności poglądów, za korzystanie z których poniosło śmierć 147 studentów Garissa University College, a wielu innych zostało rannych.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.