Polscy skoczkowie nie wystartują w mistrzostwach! Jest komunikat PZN!

Przykra informacja dla kibiców i przede wszystkim polskich skoczków, którzy przygotowywali się do mistrzostw świata juniorów w Lahti. Ze względu na pozytywny wynik testu jednego z zawodników, cała drużyna skoczków narciarskich nie wystartuje w zawodach.

Spełnił się najgorszy scenariusz. Od kiedy potwierdzono, że jeden z polskich zawodników uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa, Polacy czekali na informację co z pozostałymi skoczkami. Do wczoraj trwały rozmowy z sanepidem. W końcu  Polski Związek Narciarski opublikował komunikat.

Ze względu na fakt, że wszyscy mieli kontakt z zakażonym, cała reprezentacja Kadry Narodowej Młodzieżowej mężczyzn została odizolowana i skierowana na kwarantannę. Tym samym nie wystąpi na najbliższych mistrzostwach.

Zakażony zawodnik został poddany 10-dniowej izolacji, chorobę przechodzi bezobjawowo. Natomiast pozostałe osoby, które miały z nim kontakt będą odbywać 14-dniową kwarantannę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c