Polska 2050 Szymona Hołowni. Ogłoszono kolejne nazwisko!

Dziś do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni dołączyła była już posłanka PO i Koalicji Obywatelskiej, Joanna Mucha. Będzie ona drugą parlamentarzystką, która prezentować będzie formację w Sejmie. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Pierwsza parlamentarzystka, która zdecydowała się przejść do ruchu Szymona Hołowni to Hanna Gill- Piątek. Swoją decyzję ogłosiła jeszcze w ubiegłym roku. W poniedziałek podczas konferencji prasowej Szymon Hołownia przekazał, że do grona Polska 2050 dołącza również niezależny senator Jacek Bury. Hołownia zaznaczał, że to nie koniec nowych nazwisk w klubie i szykuje na ten tydzień jeszcze kilka niespodzianek.

Dziś przekazano, że dołącza do niego także Joanna Mucha, posłanka z Lublina. Kobieta podczas konferencji zaznaczyła, że od jakiegoś czasu jej drogi z Platformą Obywatelską się rozchodziły i ostatecznie zdecydowała się dołączyć do ruchu Polska 2050.

Joanna Mucha jest ekonomistką i długoletnią posłanką na Sejm. W latach 2011-2013 była ministrem sportu i turystyki w rządzie Donalda Tuska. Na początku 2020 roku ubiegała się o stanowisko przewodniczącego PO, jednak ostatecznie zrezygnowała i poparła Borysa Budkę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c