Polska może zostać zakwalifikowana jako kraj wysokiego ryzyka

Od niedzieli prawdopodobnie zaczną się problemy z przekraczaniem granicy polsko – niemieckiej. Polska najprawdopodobniej zostanie zakwalifikowana jako kraj wysokiego ryzyka zakażeń. 

Fot. Shutterstock

Jak podaje Polsat News, Niemcy mogą w niedzielę zakwalifikować Polskę jako kraj wysokiego ryzyka.

Decyzja taka podejmowana jest gdy tygodniowa liczba zakażeń koronawirusem przekroczy 200 na 100 tys. mieszkańców. Stan na 17 marca w Polsce to 319, więc jest wielce prawdopodobnie, że Niemcy taką decyzję podejmą.

Jak podaje stacja, jeżeli taka decyzja zapadnie, Polacy będą przekraczać granicę już na innych zasadach niż do tej pory. Obowiązkowy będzie m.in. negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem. Zwolnieni od testów nie będą również pracownicy transgraniczni, uczniowie a także osoby odwiedzające rodzinę a więc wszyscy ci, którzy regularnie przekraczają granicę.

Osoby przekraczające granice z Niemcami jednorazowo lub sporadycznie będą musiały dodatkowo przebyć 10 dniową kwarantannę.

Decyzja ma zostać ogłoszona w niedzielę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c