Polska przyjmie 2000 uchodźców. Kim są? [INFOGRAFIKA]

Premier Ewa Kopacz na posiedzeniu rządu podtrzymała chęć przyjęcia 2000 uchodźców. Będzie to 1100 osób spoza Unii i 900 tych, którzy są w tej chwili w innych krajach wspólnoty. Część z nich trafi do ośrodków dla uchodźców w Warszawie. Kim są?

Fot. Urząd do Spraw Cudzoziemców

Fot. Urząd do Spraw Cudzoziemców

„Ta liczba 2 tysięcy uchodźców to jest liczba wynikająca z realizacji bardzo dla nas, Polaków, szczególnie ważnego hasła solidarności europejskiej” – powiedziała premier i dodała: „To nie będą przyjmowani imigranci ekonomiczni, ale właśnie ci, którzy szukają bezpiecznego dla siebie miejsca, ci którzy widzieli na własne oczy śmierć, strach i wojenną pożogę. Oni dzisiaj szukają bezpiecznego miejsca dla siebie”

Kim są uchodźcy? Statystyki na ich temat przedstawia infografika powyżej. Dane wyciągnęliśmy z Urzędu do Spraw Cudzoziemców większość uchodźców to ludzie młodzi w wieku 19-24 lata, głównie Arabowie. 55 proc. uchodźców z Erytrei to natomiast chrześcijanie. Część z uchodźców trafi zapewne do ośrodków z Warszawy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.