Polski biskup zarażony COVID-19! Po raz drugi!

U polskiego biskupa Edwarda Dajczaka po raz kolejny potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Jak przekazała diecezja, ksiądz został zabrany do szpitala. Pierwszy raz zakażony był w październiku 2020 roku.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Biskup diecezjalny Edward Dajczak jest zakażony koronawirusem. Oficjalną informację opublikowano na stronie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Jak przekazano, Edward Dajczak przebywa w tej chwili w szpitalu, jest poddawany standardowym procedurom medycznym i czuje się umiarkowanie dobrze. Dodano, że biskup dziękuje za modlitwy w jego intencji i przesyła zapewnienie o duchowej łączności z pozostałymi osobami zmagającymi się z zakażeniem.

To nie pierwszy raz kiedy ksiądz ma pozytywny wynik testu na COVID-19. Pierwszy raz zakażenie potwierdzono u niego 18 października 2020 roku. Wtedy źródłem zakażenia jak podawał rzecznik kurii, był prawdopodobnie inny pracownik kurii, który pozytywny test uzyskał kilka dni wcześniej i ks. Dajczak miał z nim kontakt.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c