Polski Bus zmuszony do zawieszenia połączeń na linii Warszawa – Lublin – Rzeszów

PolskiBus zawiesza połączenie linii Warszawa – Lublin – Rzeszów. Jak informuje przewoźnik z dniem 3 sierpnia zezwolenie wydane przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze zostało zawieszone. Jak dodaje, kursy do Lublina nadal będą możliwe.

Fot. Wikipedia

Fot. Wikipedia

W związku z zawieszeniem popularnej linii, skontaktowaliśmy się z Patrykiem Jeziorskim, który odpowiedzialny jest za kontakt z mediami. Wyjaśnił nam on, że po otrzymaniu stałego pozwolenia na kursy do Lublina, PolskiBus otrzymał zezwolenie tymczasowe na kursy dalej, do Rzeszowa. Nie spodobało się to jednak stowarzyszeniu LEXMID oraz Stowarzyszeniu Prywatnego Transportu Samochodowego “BUS”, reprezentujących konkurencyjnych prywatnych przewoźników. Firmy te także wożą ludzi z Lublina do Rzeszowa, dlatego też pojawienie się konkurencyjnego gracza na rynku było im bardzo nie na rękę.

Mimo wielu zwolenników, a także poparcia ze strony zarówno Marszałka Województwa Mazowieckiego, jak i Marszałka Województwa Lubelskiego przewoźnikowi odebrano pozwolenie. Jak mówi Patryk Jeziorski, PolskiBus nie składa broni. Nie wiadomo jeszcze jaka będzie odpowiedź z jego strony, ale będziemy o niej informowali.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.