Polski ksiądz zakażony COVID-19! Miał kontakt z papieżem!

Kardynał Konrad Krajewski jest zakażony wirusem SARS-CoV-2. Jak podają watykańskie media, powołujące się na źródła w Watykanie, Polak przebywa w rzymskiej klinice Gemelli. Niedawno miał kontakt z papieżem Franciszkiem!

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Jak informuje gazeta „Il Mattino”, papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski ma wirusa SARS-CoV-2. 57-latek od ponad 20 lat pracuje w Watykanie, blisko papieża. Jeszcze w miniony piątek miał z nim kontakt przed rozpoczęciem kazania adwentowego. Zakażony jest również gubernator Państwa Watykańskiego kardynał Giuseppe Bertello.

Kard. Konrad Krajewski przebywa obecnie w szpitalu Gemelli w Rzymie. Początkowo trafił do niego z powodu zapalenia płuc. Na miejscu testy na COVID-19 potwierdziły, że jest on zakażony wirusem.

Polski ksiądz od 1998 do 2013 roku był papieskim ceremoniarzem. W sierpniu 2013 roku papież Franciszek mianował go jałmużnikiem papieskim, a w 2018 roku włączył do Kolegium Kardynalskiego. Jak dodaje włoski dziennik, w tym roku ze względu na pandemię COVID-19 papieskie celebracje będą odbywały się z udziałem niewielkiej liczby wiernych w bazylice watykańskiej, ale jak każdego roku będą transmitowane na YouTube.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c