Polski lekkoatleta zakażony COVID-19! Nie wystartuje w najbliższym maratonie!

Krystian Zalewski przekazał, że nie będzie mógł wziąć udziału w niedzielnym maratonie w Walencji. Właśnie uzyskał pozytywny wynik testu na wirusa SARS-CoV-2. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Krystian Zalewski jest rekordzistą Polski w półmaratonie. W najbliższą niedzielę miał wystartować w maratonie w Walencji. Tak się jednak nie stanie. Wszystko ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa, który zawodnik właśnie otrzymał.

Informację o zakażeniu przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zaznaczył, że nie miał żadnych objawów COVID-19 i był gotów do wyjazdu. Jednak musiał profilaktycznie wykonać test, który okazał się potwierdzić zakażenie.

„Tylko na tyle starcza mi dziś sił. Potrzebuję zebrać myśli, ochłonąć, wówczas postaram się powiedzieć coś więcej. Dbajcie o siebie w tych trudnych czasach.”

-dodał biegacz. Krystian jest polskim lekkoatletą, specjalizujący się w biegu na 3000 merów z przeszkodami i biegach ulicznych. W październiku pobił rekord kraju na dystansie półmaratonu, osiągając rezultat 1:01:32.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c