Polski piłkarz oskarżony o rasizm. Wszczęto dochodzenie!

Obrońca Polski Kamil Glik podczas ostatniego meczu zaszedł za skórę angielskiej drużynie. Podobno obrażał na tle rasowych Kyle’a Walkera. Sprawą zajęła się FIFA, która wszczęła dochodzenie.

Fot. Warszawa w Pigułce

W środę miał miejsce mecz Polska-Anglia, który okazał się dla Polaków sukcesem, ponieważ zremisowali 1:1. Jednak większość osób zapamięta ten mecz pod innym względem. Między innymi dlatego, że podczas hymnu przeciwników polscy kibice wygwizdali rywali. Jak się okazuje, również zarzuty rasizmu otrzymali jeden z piłkarzy.

Chodzi o Kamila Glika. Na początku o rasizm oskarżyła piłkarza brytyjska prasa. Wtedy szybko reprezentacja Polski zajęła w tej sprawie stanowisko. Rzecznik prasowy PZPN zaprzeczył oskarżeniom.

„To był normalny piłkarski incydent. Na boisku było pełno pasji, Glik i Walker popychali się przy rzucie rożnym. Było dużo presji, jednak żadnego rasizmu.”

Członkowie angielskiej federacji piłkarskiej złożyli jednak skargę na zachowanie Polaka. Teraz sprawą zajęła się FIFA, która będzie analizować czy zawodnik faktycznie obraził na tle rasowym Kyle’a Walkera.

„Jesteśmy w trakcie analizy oficjalnych raportów ze spotkania eliminacji Mistrzostw Świata pomiędzy Polską i Anglią. Informacje zostaną ocenione przez właściwe organy dyscyplinarne, potem zostanie podjęta decyzja o kolejnych krokach”

-napisano w oficjalnym oświadczeniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c