Polskie uczelnie wśród tysiąca najlepszych na świecie. Wśród nich warszawska szkoła wyższa!

Ukazał się ranking najlepszych szkół wyższych na świecie. Wśród tysiąca pojawiło się aż 8 polskich uczelni, które zdaniem Academic Ranking of World Universities są najlepsze.

Fot. Pixabay

Pierwsze miejsce zajął amerykański Harvard. Zaraz za nim znalazł się Stanford. Trzecie miejsce należało do brytyjskiego Cambridge.

Wśród najlepszych uczelni na tzw. Liście Szanghajskiej znalazł się Uniwersytet Warszawski, który zajął miejsce w czwartej setce najlepszych. Wyprzedził tym samym ubiegłorocznego polskiego zwycięzce – Uniwersytet Jagielloński. Na liście znalazła się też Akademia Górniczo- Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Ranking publikowany jest każdego roku od 2003. Przygotowuje go Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju. Dokładne miejsce uczelni jest znane tylko w pierwszej setce. Kolejne wymieniane są w przybliżeniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c