Półtoraroczne dziecko w szpitalu. Pijani rodzice uderzyli autem w słup

Policjanci z Komisariatu w Mszczonowie zatrzymali dwie osoby podejrzane o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Co gorsza, przez ich zachowanie ucierpiało małe dziecko.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Funkcjonariusze policji z polecenia dyżurnego żyrardowskiej komendy udali się na obrzeża miasta Żyrardów gdzie miało dojść do zdarzenia drogowego. Patrol zauważył pojazd marki Opel Astra, który uderzył w słup energetyczny oraz w siatkę pobliskiej posesji. Na miejscu jednak nie było żadnych osób.

Po krótkiej obserwacji terenu dostrzegli kobietę i mężczyznę wraz z 1,5 rocznym dzieckiem. Podczas prowadzonej rozmowy mundurowi wyczuli od kobiety woń alkoholu a u dziecka zauważyli odrapania i zasinienia. Wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła dziecko do szpitala w Warszawie a jego opiekunów przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Badanie wykazało, że 25-latka znajdowała się w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 2,0 promile tak samo jak jej 24-letni partner, którego wynik to 1,62 promila. Oboje zostali przetransportowani do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. W chwili obecnej toczy się postępowanie, które ma na celu wyjaśnić okoliczności zdarzenia oraz wskazać osobę, która prowadziła samochód. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Sprawowanie opieki nad niepełnoletnim dzieckiem w stanie nietrzeźwości oraz  narażenie jego zdrowia i życia również nie uszło uwadze policjantom, dlatego też o sytuacji został poinformowany Sąd Rejonowy w Żyrardowie aby jak najszybciej móc skontrolować sprawowaną władzę rodzicielską nieodpowiedzialnych rodziców.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.