Pomarańczowy alert w Warszawie! Lepiej pozostać w domach!

Jak informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawa, dziś dla Warszawy obowiązuje pomarańczowy alert w związku z fatalną jakością powietrza. W związku z tym zaleca się wszystkim pozostać w domach. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak informuje ratusz, w Warszawie notuje się dziś wysokie stężenie płynów zawieszonych w powietrzu. Jeśli warunki meteorologiczne nie ulegną zmianie, dobowe stężenie pyłu może przekroczyć warszawski poziom alarmowania, czyli 100ug/m3.

Dlatego ratusz apeluje, aby każdy w miarę możliwości pozostał w domu i unikał wietrzenia pomieszczeń. Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży, rodziny z małymi dziećmi, a także starsi i chorzy. Problemy z oddychaniem mogą mieć przede wszystkim zmagający się z przewlekłymi chorobami dróg oddechowych.

Urząd również prosi, aby ograniczyć transport oraz palenie w kominkach. W przypadku podejrzeń spalania odpadów należy jak najszybciej poinformować o tym straż miejską.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c