Pomnik Lecha Kaczyńskiego zbezczeszczony. Wspięto się na niego i zawieszono transparent „Gdzie jest wrak” [WIDEO]

Do zdarzenia doszło po godzinie 15 na Placu Piłsudskiego na pomniku Lecha Kaczyńskiego. Transparent zawiesił Arkadiusz Szczurek z Obywateli RP. Na miejsce zadysponowano podnośnik straży pożarnej, z którego trwała ewakuacja z pomnika protestującej osoby. Mężczyzna został zatrzymany przez policję i będzie przesłuchany.

Fot. Lena Kolarska-Bobińska/ Platforma Obywatelska

Zdjęcie na swoim profilu na Twitterze opublikowała Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego 2013-2015 w rządzie PO-PSL i poseł PO do Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2013. Zdjęcie podpisała słowami „Odzyskać wrak”.

Policjanci podjęli interwencję wobec nienormalnie zachowującego się mężczyzny, który wszedł na pomnik śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W latach wcześniejszych wobec ww. podejmowano już kilkadziesiąt interwencji podczas licznych zgromadzeń i uroczystości. Mężczyzna będzie przesłuchany” – mówi w rozmowie z Warszawą w Pigułce nadkom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.