Pomoc dla szkół. Będą środki do dezynfekcji i maseczki

Minister edukacji narodowej zapewnił, że do szkół trafi 4 milionów litrów płynu do dezynfekcji, a także 50 milionów maseczek. Ma to pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa w placówkach. 

Fot. Shutterstock

Jak powiedział podczas konferencji Dariusz Piontkowski, obecna sytuacja epidemiczna w kraju pozwala na otwarcie szkół. Dodatkowe obostrzenia mają zostać wprowadzone w żółtych i czerwonych powiatach.

Wszystkie szkoły w kraju mają dostać łącznie 50 milionów maseczek i 4 miliony litrów płynu do dezynfekcji rąk. Maseczki będą przekazywane nauczycielom, a być może też starszym uczniom.

„Tu jest też kwestia rozmiarów. Pamiętajmy, że nie mówimy wyłącznie o używaniu bądź nieużywaniu tych maseczek w szkole, ale też w czasie dojazdu do szkoły.”

-dodał.

Ostatnie tygodnie pokazały, że wciąż rośnie liczba osób, u których wykryto koronawirusa. Tylko wczoraj ta liczba się zmniejszyła, ale nie ma pewności czy to się wkrótce znów nie zmieni. A już za tydzień ma się rozpocząć rok szkolny. Wielu rodziców martwi się o powrót swoich pociech do szkół.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c