Pomogli młodym ptasim drapieżnikom, które uczyły się latać

Młody myszołów i pustułka, które znaleźli przechodnie na Bielanach i Ochocie strażnicy miejscy z Patrolu Eko przewieźli do Ptasiego Azylu.

Fot. Straż Miejska

Fot. Straż Miejska

Mieszkańcy, którzy spacerowali z psami, zauważyli w zaroślach przy ul. Conrada młodego myszołowa. Ptak nie reagował na obecność psów ani ludzi. Podejrzewając, że ptak jest chory lub ranny, przechodnie powiadomili pobliską przychodnię weterynaryjną. Jej pracownicy wezwali Patrol Eko.

„Myszołów był bardzo spokojny. Odłowiliśmy go bez problemu. To młody ptak. Nie miał widocznych obrażeń. Prawdopodobnie uderzył w szklaną elewację pobliskiego budynku i zamroczony wylądował w zaroślach” – powiedziała st. str. Monika Matusiak z Patrolu Eko.

Młodą pustułkę siedzącą na trawniku znaleźli pracownicy jednej z firm przy ul. Geodezyjnej. Ptak sprawiał wrażenie oszołomionego. Osoby, które znalazły ptaka włożyły go do kartonowego pudełka i przywiozły do siedziby straży miejskiej przy ul. Przemyskiej.

„Pustułka nie była ranna. Nie potrafiła jednak odlecieć. Młodym ptakom, które uczą się latać i poznają otocznie, często zdarzają się wypadki. Najczęściej są to uderzenia w ściany, okna lub przewody” – powiedziała mł. str. Sylwia Dwurzyńska z Patrolu Eko.

Oba ptaki strażnicy miejscy z Patrolu Eko odwieźli do Ptasiego Azylu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c