Pomysły nowych obostrzeń. Odwołanie wesel a alkohol tylko do godz.19

Najnowsza lista stref czerwonych ma liczyć ponad 100 powiatów oraz dużych miast. Rząd zastanawia się nad wprowadzeniem nowych obostrzeń. Jeszcze większych niż w dotychczasowych czerwonych strefach. 

fot. Pixabay

Jest wielce prawdopodobne, że już jutro Małopolska trafi do czerwonej strefy. Jak zapowiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz lista powiatów i dużych miast objętych czerwoną strefą może przekroczyć setkę.

Stąd też rozmowy rządu z wojewodami i samorządowcami na temat nowych obostrzeń. Niektóre miałyby dotyczyć strefy czerwonej, inne miałyby obowiązywać w całym kraju. Decyzje jeszcze nie zostały podjęte, ale pomysły mnożą się z każdą godziną.

Jak opisuje dyskusje polsatnews.pl wśród pomysłów nowych obostrzeń jest między innymi zakaz organizowania wesel w całym kraju. Również w całym kraju zakaz zgromadzeń i manifestacji powyżej 10 osób.

Imprezy masowe miałyby odbywać się bez udziału publiczności a więc coś co już poznaliśmy wiosną. Oprócz imprez masowych, zamknięte miałyby zostać również targowiska.

Szkoły przeszłyby całkowicie na zdalne nauczanie i to akurat nie jest żadnym zaskoczeniem. Rodzice już sami domagają się przejścia w tryb online, zwłaszcza w szkołach gdzie potwierdzono przypadki zakażeń koronawirusem.

Jednak najwięcej kontrowersji wywołał pomysł o sprzedaży alkoholu tylko do godziny 19. Ma to zniechęcić do organizowania prywatnych spotkań i imprez.

Które z tych pomysłów zostaną wprowadzone w życie, przekonamy się w najbliższych dniach. Na razie pomysły nowych obostrzeń wciąż się mnożą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c