Ponad 400 miejsc dla osób z COVID-19 w jednym z warszawskich szpitali

Wzrosła liczba łóżek w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Jak poinformował wiceszef placówki, łącznie będą 404 miejsca dla chorych i 42 respiratory.

W całej Warszawie liczba łóżek dla pacjentów, u których wykryto wirusa SARS-CoV-2 wynosi 420 w 6 szpitalach w stolicy, a zajętych jest 300. Jak zapowiedział szef MSWiA, prawie do tej samej liczby dojdzie ilość miejsc w tylko w placówce w Warszawie.

Wojewoda mazowiecki zdecydował, aby w ciągu najbliższych 3 dni liczba łóżek w MSWiA wzrosła do 404. Dzięki temu więcej osób chorych będzie mogło skorzystać z profesjonalnej pomocy lekarskiej. W szpitalu znajdą się 42 łóżka z respiratorami, a także 8 łóżek zostanie przeznaczonych dla noworodków.

W tej chwili w szpitalu jest około 150 pacjentów chorych na koronawirusa. MSWiA jest obecnie jednym z szesnastu szpitali koordynacyjnych. Zaangażowany jest na opiekę nad pacjentami z wirusem SARS-CoV-2, a także sprawny transport między szpitalami w regionie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c