Ponad milion osób zmarło już na koronawirusa

Na całym świecie zmarło już ponad milion osób z powodu powikłań związanych z wirusem SARS-CoV-2. Informacje przekazał dziś Uniwersytet Johna Hopkinsa w Baltimore, który zbiera dane o przebiegu pandemii.

Fot. Shutterstock

Jak poinformował Uniwersytet Johna Hopkinsa w Baltimore, liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych koronawirusem osiągnęła 1 00 555. Wszystkich zakażonych było aż 33 273 720, a wyzdrowiało 23 056 480 osób.

Najwięcej zakażeń potwierdzono do tej pory w Stanach Zjednoczonych, tam liczba wyniosła ponad 7 milionów, a także w Indiach, gdzie zakażeń było ponad 6 milionów. Trzecie miejsce zajmuje Brazylia z ponad 4,5 milionami zakażeń. W Rosji ponad milion osób chorowało na wirusa SARS-CoV-2. Jeśli chodzi o liczbę zgonów to również najwięcej potwierdzono w Stanach Zjednoczonych, aż powyżej 200 tysięcy. W Indiach było to niespełna 100 tysięcy, a w Brazylii 140 tysięcy.

Zakażeń jednak wciąż przybywa. W Polsce osób zakażonych koronawirusem jest już 88 636, z czego zmarło prawie 2,5 tysiąca. O 10:30 Ministerstwo Zdrowia opublikuje kolejną listę nowych zakażeń w kraju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c