Ponad milion Polaków otrzyma SMS od ministerstwa

Jesteś posiadaczem Profilu Zaufanego? Trzykrotnie dostaniesz SMS-a, który przypomni Ci o konieczności wymiany dowodu osobistego.

Fot. Pixabay

Z Profilu Zaufanego korzysta już ponad 3 mln Polaków. Jak przekonuje Ministerstwo Cyfryzacji, warto go założyć, bo dzięki temu szybko i sprawnie można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Teraz, wszyscy posiadacze usługi dostaną przypomnienie o wygasającym dowodzie. W tym roku to ponad milion osób.

„Minister Cyfryzacji informuje, że w ciągu najbliższych (…) dni Twój dowód osobisty traci ważność. Wniosek o nowy dowód osobisty możesz złożyć online. Odwiedź: gov.pl/do” – od dziś SMSa o takiej treści dostanie każdy właściciel Profilu Zaufanego, którego dowód osobisty wkrótce straci ważność.

– W sumie wyślemy trzy takie wiadomości. Na 60, 45 i 20 dni przed końcem ważności dowodu osobistego – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Jeśli wniosek o nowy dokument złożymy już po pierwszym przypomnieniu, drugie nie przyjdzie. Jeśli zdecydujemy się załatwić tę sprawę po drugim SMSie, na trzeci nie musimy już czekać – dodaje szef MC.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.