Poniżanie i wyśmiewanie rodzących w warszawskim szpitalu. „Twoje cycki nie nadają się do karmienia”, „Nie potrafi się ogolić”

Fundacja „Rodzić po Ludzku” sprawdziła w jakich warunkach rodzą kobiety w warszawskich szpitalach. Najgorsze „recenzje” zbiera Szpital Praski. Z relacji wynika, że kobiety były tam poniżane i wyśmiewane.

Szpital. Fot. Pixabay

Fundacja zbierała dane dzięki ankietom, które wypełniały matki. Zdecydowanie najgorzej wypadł Szpital Praski.

„Ona nie da rady, patrz jak prze, nie będziemy tu siedzieć do rana. Niewolnictwo to skończyło się w Średniowieczu”. „Twoje cycki nie nadają się do karmienia”. „Taka duża, a nie potrafi karmić. Taka młoda, a nie potrafi się ogolić”. „Zaraz podłączymy oksytocynę, to zobaczy księżniczka, co dopiero boli” – wymienia Joanna Pietrusiewicz, prezes Fundacji „Rodzić po Ludzku” w wypowiedzi dla Radia Kolor.

Szpital Praski wysłał fundacji odpowiedź w tej sprawie. Jak możemy przeczytać, placówka deklaruje, że od czerwca podjął szereg działań. M.in cały personel oddziału ginekologii i położnictwa przeszedł w lipcu i sierpniu szkolenia z zakresu praw pacjenta. Wzmocniono zabezpieczenie psychologiczne dla pacjentek oraz personelu poprzez zatrudnienie psychologa klinicznego. Wprowadzono też stały, anonimowy monitoring zadowolenia pacjentek z opieki, który pomoże wprowadzać kolejne zmiany.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.