Popularna firma ubezpieczeniowa znika z Polski!

Popularna firma ubezpieczeniowa AXA kończy swoją działalność w Polsce. Jej miejsce zajmie Uniqa, która w 2020 roku odkupiła od francuskiego właściciela spółki w Polsce, Czechach i na Słowacji. 

Fot. Warszawa w Pigułce

AXA to francuska firma ubezpieczeniowa, działająca we wszystkich działach ubezpieczeń, w tym ubezpieczenia na życia, majątkowe czy chorobowe. W Polsce firma swoją działalność rozpoczęła w 2006 roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Jak się jednak okazuje, w połowie 2021 roku z AXA zniknie z polskiego rynku. Zastąpi ją Uniqa, która w październiku 2020 roku odkupiła od francuskiego właściciela spółki w Polsce, na Słowacji i w Czechach. Wydała na to 4,3 mln złotych.

Zmiana marki i prawne połączenie ma nastąpić do połowy tego roku. W tej chwili firma czeka na zgodę regulatora. Klienci, którzy próbują wejść na axa.pl, zostaną automatycznie przekierowani na nowy adres, już pod marką Uniqa. Również obie firmy już mają wspólną infolinię.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c