Popularna polska firma modowa ogłosiła upadłość. Powodem koronawirus

COVID-19 nie oszczędza nikogo, również firm, które z powodu kryzysu epidemicznego ogłaszają upadłość. Wśród nich jest firma Bohoboco. W ich stylizacjach występowały największe polskie gwiazdy.

Firma Bohoboco opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała o zakończeniu swojej modowej działalności. Wszystko ze względu na pandemię koronawirusa, która spowodowała ogromne straty gospodarcze. Dotychczas firma działała bardzo sprawnie, a ich ubrania cieszyły się dużą popularnością, szczególnie wśród gwiazd i celebrytów.

„Z przykrością informujemy, że postawiliśmy kropkę w pięknie napisanej historii marki. COVID-19 nie oszczędził nas tak jak wielu innych firm na całym świecie w okresie pandemii.”

-napisali w oświadczeniu właściciele marki. Dodano również pożegnalny film, który podsumował 11 lat istnienia firmy na polskim rynku. Bohoboco podziękowali też za dotychczasowe wsparcie.

Dodatkowo, głos w sprawie zakończenia działalności zabrał sam założyciel, Michał Gilbert Lach:

„Ogłoszenie tej decyzji było i wciąż jest niezwykle trudne. Pożegnanie się z czymś, co najpierw było marzeniem małego chłopca, a potem tworzyło się to marzenie 11 lat, jest emocją trudną do opisania. Od początku w nasze życie wpisany jest strach przed zmianą. Chcemy wygodnego usłanego różami życia. Zapominamy tylko, że róża ma kolce i jeśli chcemy zaakceptować życie i jego naturalny bieg doświadczymy dobrych, jak i złych momentów. Pamiętajmy jednak, że koniec może być początkiem, a zmiany są potrzebne do wygenerowania nowej energii. To był piękny, kreatywny i magiczny czas.”

Wśród osób, które chętnie korzystały z ubrań Bohoboco była między innymi Małgorzata Socha, Małgorzata Kożuchowska czy Anna Kalczyńska. Ta ostatnia nie kryła smutku z powodu zamknięcia biznesu. Opublikowała wpis, w którym podziękowała za wieloletnią współpracę. Wyrazy smutku przekazała również Anna Lewandowska, która chętnie pokazywała się w sukniach Bohoboco na tzw. ściankach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c