Popularna restauracja wycofuje się z Rosji! Nie udało się dojść do porozumienia

Jest ostateczna decyzja. McDonald’s wycofuje się z Rosji. Jak podaje Associated Press, negocjacje poszły nie po myśli koncernu. Dlatego wszystkie lokale,  które w Rosji obsługiwane były przez specjalnie założoną w tym celu spółkę, zostaną sprzedane. 

Jak informuje Associated Press, w końcu restauracja Mc Donald’s wycofuje się z Rosji. Agencja dodaje, że sieć restauracji sprzeda wszystkie swoje lokale, które w Rosji obsługiwane były przez specjalnie założoną w tym celu spółkę, w której udziały mieli Rosjanie.  Nie podano jednak póki co, kto zostanie nabywcą sieci.

McDonald’s tłumaczy swoją decyzję o opuszczeniu rosyjskiego rynku kryzysem humanitarnym wywołanym wojną w Ukrainie. Koncern przekonuje, że prowadzenie biznesu w Rosji nie jest już możliwe i nie odpowiada wartościom firmy.

Strony starają się porozumieć w kwestiach zatrudnienia wszystkich pracowników, którym do tej pory w kraju dawał pracę McDonald’s. Dokładnie chodzi o 62 tysiące pracowników. McDonald’s chciał, aby nowy właściciel zapewnił im zatrudnienie. Przypomnijmy, sieć McDonald’s już w marcu zawiesiła działalność i zamknęła około 850 lokali w Rosji. Pomimo to zapewniono, że nadal będzie wypłacać pensje pracownikom.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.