Popularny dziennikarz i działacz społeczny nie żyje. Zaledwie pół roku temu opublikował na swoim blogu poruszający tekst

W wieku 72 lat zmarł Stanisław Remuszko, dziennikarz i działacz społeczny. Informację o jego śmierci przekazało Stowarzyszenie Spółdzielców Osiedla „Jary” na Ursynowie. Jeszcze pół roku temu Remuszko opublikował wpis na blogu zatytułowany „Mój testament”. 

Fot. Warszawa w Pigułce

26 grudnia w Warszawie zmarł popularny dziennikarz, publicysta i działacz społeczny Stanisław Remuszko. Dożył wieku 72 lat. Informację o jego śmierci przekazało w mediach społecznościowych Stowarzyszenie Spółdzielców Osiedla „Jary”.

Stanisław Remuszko nie żyje. Zmarł 26 grudnia 2020. Był dziennikarzem, publicystą, działaczem społecznym,…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Spółdzielców Osiedla „Jary” Niedziela, 27 grudnia 2020

Stanisław Remuszko urodził się w Warszawie i tutaj też studiował. Od 1972 roku pracował jako dziennikarz w tygodniku „Zorza” i dzienniku „Słowo Powszechne”. Publikował też wiele artykułów prasowych w stanie wojennym pod różnymi pseudonimami, między innymi Andrzej Piast, Ewa Bilińska czy J. Luty. Był też pracownikiem GUS, a także miał swój epizod przy współtworzeniu „Gazety Wyborczej”.

Jeszcze kilka miesięcy temu, 29 czerwca 2020 roku na swoim blogu Stanisław Remuszko opublikował poruszający wpis. W tekście zatytułowanym „Mój testament” napisał:

„Moja niemoc umysłowa rośnie z dnia na dzień. Pewnie niedługo pójdę sobie, i człowiek by tylko chciał, aby stało się to szybko, bezboleśnie i bezszpitalnie, czyli we własnym domu. Ponieważ jestem sam jak palec (okoliczności życzliwie pomińmy), nikt mnie nie potrzyma za rączkę ani nie znieczuli duchowo. Tak być nie musi, ale zapewne tak będzie.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c