Poraził go prąd. Ustały funkcje życiowe

Komendant halinowskiego komisariatu, komisarz Wojciech Wasilewski oraz dzielnicowi Mariusz Lipski i Piotr Alwas, ratowali mieszkańca Halinowa, który podczas montażu kuchenki został porażony prądem. Mężczyźnie ustały funkcje życiowe. Funkcjonariusze rozpoczęli resuscytację i prowadzili ją do przyjazdu pogotowia. Policjanci przywrócili 55-latkowi czynność serca i przekazali ratownikom. Mężczyzna w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Apelujemy o ostrożność podczas używania urządzeń elektrycznych.

Fot. Policja Młodszy aspirant Piotr Alwas podczas zawodów „Dzielnicowy Roku 2019” garnizonu warszawskiego, w którym zajął III miejsce.

Minionej soboty, w godzinach popołudniowych do halinowskiego komisariatu wbiegł roztrzęsiony mężczyzna, wołając o pomoc dla porażonego prądem członka rodziny. Komendant komisariatu komisarz Wojciech Wasilewski, który był właśnie w służbie natychmiast udał się razem ze zgłaszającym pod wskazany adres.

W odległości kilkuset metrów znajdował się dom, w którym doszło do wypadku. Funkcjonariusz sprawdził, czy odcięte zostało źródło prądu i czy bezpiecznie może udzielić pomocy. Następnie przystąpił do pomocy poszkodowanemu, który tracił oddech. Na miejsce dotarli również dzielnicowi: aspiranci Mariusz Lipski i Piotr Alwas.

Poszkodowanemu 55-latkowi ustały funkcje życiowe, więc policjanci na zmianę prowadzili czynności resuscytacyjne do czasu przyjazdu pogotowia. Po kilku minutach mężczyźnie udało się przywrócić akcję serca. Został on przekazany ratownikom medycznym. 55-latek w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Jak ustalili policjanci do porażenia prądem doszło podczas montażu kuchenki gazowej.

Apelujemy o ostrość podczas używania urządzeń elektrycznych i prac związanych z elektrycznością!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c