Pościg na „siódemce”. Rozbity radiowóz, ranny uciekinier. „Widziałem młodego mężczyznę, całego zakrwawionego”

Na mławskim odcinku „siódemki” doszło do scen, jak z filmu akcji. Policjanci z mławskiej Komendy ruszyli w pościg za uciekinierem. Efekt to rozbity radiowóz i ranny 21-letni uciekinier, który na razie nie trafi do aresztu.

Fot. Policja

O zdarzeniu poinformowali Czytelnicy portalu Nasza Mława. Niektórzy nawet widzieli miejsce wypadku bezpośrednio po zdarzeniu.
Przejeżdżałem tamtędy już po wypadku. Kazano nam szybko przejechać. Robiło to wstrząsające wrażenie. Radiowóz był rozbity. Widziałem też młodego mężczyznę, całego zakrwawionego, który siedział oparty o samochód – relacjonuje nam jeden z Czytelników.

Mławska prokuratura potwierdza zdarzenie. 21-latek, który uciekał przed policją ma już postawione zarzuty.

Potwierdzam, 17 września doszło do próby zatrzymania mieszkańcy Olsztyna, który próbował zmusić policję do zaniechania czynności służbowych polegających na przeprowadzeniu kontroli drogowej. Mężczyzna początkowo zwolnił, następnie odbił kierownicę w prawo, sugerując, że chce się zatrzymać, a następnie przyspieszył. Po kilku kilometrowym pościgu na drodze krajowej nr 7, w okolicach Drogiszki doszło do kolizji radiowozu z volkswagenem passatem prowadzonym przez 21-latka z Olsztyna. Następnie doszło do zatrzymania mężczyzny, kiedy użyto środków przymusu bezpośredniego polegających m.in. na założeniu kajdanek i z użyciem broni – informuje portal Nasza Mława, Marcin Bagiński, prokurator rejonowy w Mławie.

Poszkodowany 21-latek trafił do szpitala, gdzie został przesłuchany przez prokuratora.
18 września po uzyskaniu zgody lekarza na przesłuchanie w szpitalu, gdzie przebywał 21-latek, zostały mu postawione dwa zarzuty z artykułu 224 par 2 kk i 178b kk. Mężczyzna przyznał się do winy. Wobec mężczyzny prokurator nie wystąpił do sądu o areszt z uwagi na stan zdrowia. W ramach prowadzonego postępowania uzyskano zaświadczenie lekarskie oraz opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej, z której wynikało, że nie może on przebywać w warunkach aresztu śledczego. W trakcie kolizji z radiowozem mężczyzna doznał wieloodłamowych obrażeń twarzoczaszki i przebywa w szpitalu – dodaje prokurator.

Mężczyzna podczas przesłuchania podał swoją wersję. Jednak prokuratura nie ujawnia informacji w tej sprawie. Ustala okoliczności zdarzenia.

Źródło: Nasz@ Mława
Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]