Pościg ulicami Warszawy! Padły strzały!

Skuteczna realizacja policjantów stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego przez prokuraturę w Dreźnie członka grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem pojazdów na terenie Saksonii. Za mężczyzną został wydany Europejski Nakaz Dochodzeniowy oraz Europejski Nakaz Aresztowania.

Fot. Kspp

Dynamiczna akcja funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji doprowadziła do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego Europejskim Nakazem Dochodzeniowym i Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym

przez prokuraturę w Dreźnie za udział w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów na terenie Saksonii.

W trakcie działań policjanci ustalili, że mężczyzna przemieszcza się na trasie Wiskitki – Warszawa i kieruje się w stronę ulicy Arkuszowej. W tym czasie policjanci podjęli obserwację ulicy. W pewnym momencie zauważyli toyotę avensis, za kierownicą której siedział poszukiwany mężczyzna. Wtedy załogi przystąpiły do próby zatrzymania samochodu. Niestety kierowca nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, gwałtownie przyspieszył i pasem zieleni rozpoczął ucieczkę.

Policjanci kontynuowali pościg za podejrzanym, jednakże ze względu na duże natężenie ruchu i obawę o bezpieczeństwo osób postronnych podjęli decyzję, aby uniemożliwić dalszą jazdę uciekającemu mężczyźnie. Jeden z policjantów oddał dwa strzały ostrzegawcze, a następnie pięć strzałów w przednie opony pojazdu. Na skutek tych działań kierujący zatrzymał pojazd. Wtedy policjanci przystąpili do zatrzymania kierującego oraz podróżującego z nim pasażera.

Mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Stołecznej Policji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.